Prekių katalogas

Kaip išsirinkti rankinių įrankių rinkinį

  • Kaip išsirinkti rankinių įrankių rinkinį

    Rankinių įrankių komplektai reikalingi taisyti santechniką, elektros gedimus ar daryti autoremonto darbai, savarankiškai surinkti ar išardyti baldus. Įrankiai skirtingiems darbams supakuoti taip, kad nereikėtų jų ieškoti atskirai, o dažniausiai kainuoja pigiau.

    Įrankių komplektai skiriasi universalių ir specialių įrankių, papildomos įrangos komplektų paskirtimi ir skaičiumi. 

    Kuo skiriasi rankiniai įrankiai 

    Įrankiai yra profesionalūs ir neprofesionalūs. Profesionalūs įrankių komplektai dažniausiai yra brangesni ir patikimesni, skirti dažnai naudoti, pavyzdžiui, amatininkams. Pastarieji yra pigesni, tinkami naudoti retkarčiais, todėl patogūs namuose ir neprofesionalams.

    Rankinių įrankių rinkiniai rinkiniuose skiriasi priklausomai nuo paskirties. Yra penki pagrindiniai tipai: šaltkalvio, dailidės, elektrikos darbams, bei autoremontui ir universalios. Komplekte staliui ar baldų surinkėjui bus metaliniai pjūklai, kirviai, spaustukai, dildės, kalteliai. Automobilių mechaniko ar automobilių entuziasto rinkinyje dažniausiai yra daugybė skirtingų raktų tipų (kombinuoti raktai, kilpiniai raktai, raktai atviru galuraktai su terkšlereguliuojami raktai ir t.t.), ir atsuktuvų (smūginiai atsuktuvaiTORX raktaiHEX raktai.

    Universalus rankinių įrankių komplektas gali būti naudojamas įvairiais scenarijais: surenkant baldus, remontuojant automobilį, montuojant buitinę techniką, taisant sugedusią įrangą. 

     

    Kokios yra instrumentų grupės


    Nepriklausomai nuo darbo tipo, yra pagrindinės rankinių įrankių grupės, kurios bus naudingos bet kuriam meistrui.

    Smūginiai įrankiai reikalingi įvairioms tvirtinimo detalėms formuoti, smulkinti, varyti, lenkti ir nuimti. Paprastai tai yra plaktukas, laužtuvas, kirvis, kūjis.

    Žymėjimo ir matavimo įrankiai: liniuotė, matavimo ruletė, atstumo matuokliai , nivelyrai, kampų matuoklis. Kai kurių tipų tokios priemonės prireikia retai ir tik profesionalams.

    Užveržimo įrankis leidžia pritvirtinti arba sandariai suspausti dalis. Tai šaltkalvio spaustuvai, replės, žnyplės ir kiti prietaisai.

    Norėdami pjaustyti ir apdoroti objektus iš įvairių medžiagų, jums reikia metalinių pjūklų, siaurapjūklių, oblių, kirvių, dildžių, adatinių dildžių, kaltų, žirklių ir vielos pjaustytuvų.

    Norint dirbti su skylutėmis, reikia gręžtuvų metalui, medžiui ir betonui, įgilintuvių kūginėms arba cilindrinėms įduboms ir įgilintuvių, kad padidintų išgręžtų skylių skersmenį ir kokybę. Tai taip pat apima plėstuvus – pjovimo įrankį, skirtą skylėms baigti po gręžimo, gilinimo ar gręžimo.

    Jungtims surinkti dažniausiai naudojami atsuktuvai ir įvairių tipų veržliarakčiai: atviras, dangtelis, reguliuojamas, kombinuotas, galinis, lizdas.